Kupno nieruchomości rolnej z egzekucji komorniczej

Wojciech Sowiński03 września 2017Komentarze (0)

Z pewnością pamiętasz przynajmniej z mediów, echa wielkiej rewolucji w obrocie ziemią rolną.

Szereg informacji na ten temat pojawił się zarówno w ekspertyzach prawniczych, czasopismach branży nieruchomości, a także w prasie rolniczej.

Przełomowe zmiany w prawie, niosące za sobą zahamowanie zarówno w dynamice obrotu tego typu gruntami jak i spadek cen, przyniosła nam pierwsza połowa roku 2016.

Wówczas wszedł w życie pakiet zmian ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

Odtąd, aby kupić ziemię rolną, musisz wpisać się w ustawowe wymagania co do posiadania kwalifikacji rolniczych, maksymalnej powierzchni nabytych gruntów oraz mieć długoterminowy plan prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Jeśli śledzisz mojego bloga, pewnie już wiesz, że osobiście nie jestem entuzjastą regulacji, które ograniczają Twoją swobodę decydowania co chcesz robić, w co możesz lub nie możesz inwestować itd.

Co ciekawe, okazuje się, że deklarowany przez polityków cel nowelizacji nie do końca został osiągnięty.

Kupno nieruchomości rolnej z egzekucji komorniczej

Impulsem do dzisiejszego, krótkiego wpisu, była tak naprawdę chęć podzielenia się przeze mnie z Tobą krótkim opracowaniem jednego z problemów tej regulacji, które znalazłem na „zaprzyjaźnionym” blogu prowadzonym przez radcę prawnego Leszka Blocha. Sympatycznego mecenasa z Lublina poznałem osobiście kilka miesięcy temu na spotkaniu dotyczącym blogów prawniczych.

Przyznam jednak, że na jego bloga, który dotyczy problematyki windykacji należności zaglądałem od czasu do czasu już wcześniej.

Walka z dłużnikami, to niezależnie od specjalizacji, jedna z ważniejszych aktywności większości prawników.

Skoro tematyka jego bloga i bloga stanprawnynieruchomosci.pl tym razem się „skrzyżowały”, to zapraszam do lektury wpisu Leszka na temat praktycznych skutków egzekucji z nieruchomości wszczętej jeszcze przed 30 kwietnia 2016 r.

Krótko mówiąc, w pewnych warunkach formalnych, ograniczenia w obrocie ziemią rolną nie działają.

Czy tym bardziej nie wydaje Ci się, że nie mają sensu?

***

Jeśli szukasz pomocy prawnika w kwestiach związanych z obrotem nieruchomościami, np. kupnem nieruchomości rolnych, to zapraszam do podstrony Kontakt.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 880 68 39 20e-mail: wsowinski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wsowinski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: