O mnie

Moja droga do zawodu radcy prawnego wiodła od małej, „powiatowej” kancelarii, przez spółkę prawniczą w dużym mieście skoncentrowaną na obsłudze lokalnego biznesu, aż po jedno z największych przedsiębiorstw w Polsce o wielomilionowym kapitale i kilku tysiącach pracowników. W każdym z tych miejsc, z różnych perspektyw, przyszło mi rozwiązywać problemy stanu prawnego nieruchomości. 

Poznałem w ten sposób nieruchomości i ich prawne problemy związane z zasiedzeniem, spadkami, podatkami, użytkowaniem wieczystym, podziałami, sprzedażą, inwestowaniem, granicami i historycznymi obciążeniami w księgach wieczystych. Prawo nieruchomości wymaga zrozumienia nie tylko przepisów, ale też stającego wobec nich człowieka, który widzi nie taki czy inny wpis do księgi wieczystej, ale swój dom, spadek po rodzinie, uprawianą od pokoleń ziemię lub wymarzoną fabrykę. Stojące za tym emocje mobilizują do skrupulatności i zaangażowania. Chcę i lubię pomagać ludziom stawać się pewnymi swego gospodarzami.

Na co dzień mieszkam i pracuję w Bydgoszczy, ale gdy tylko pozwala na to czas, razem z żoną i dwójką dzieci oddajemy się turystyce. Choć nie mam w tej kwestii w rodzinie stuprocentowej siły przebicia, to zawsze proponuję dolnośląskie Sudety. Tam to dopiero mają nieruchomości 🙂

Od lat nie mam telewizora.  Zamiast tego, rozstawiam koło kanapy amatorski projektor i poznaję klasykę kina.

*****