Partyzanckie walki o nieruchomość w Warszawie

Wojciech Sowiński18 stycznia 20174 komentarze

Dziś nietypowy wpis – poleceam audycję radiową.

Wczoraj w Trójce wysłuchałem w popołudniowym paśmie bardzo ciekawego reportażu o problemach nieruchomości nabytej przez dewelopera.

Problemy stanu prawnego tej nieruchomości sięgają swą genezą co najmniej czasów PRL. Wówczas, działały tam pracownicze ogródki działkowe. Dziś tego typu nieruchomości pozostają nadal poutykne w przestrzeni centrów polskich miast.

Później, jak wynika z reportażu, doszło do stwierdzenia zasiedzenia własności i zbycia gruntu przez właścicieli na rzecz dewelopera.

Natychmiast zaczął działać opisany w reportażu społeczny ruch protestu, broniący dotychczasowego sposobu zagospodarowania terenu. Choć, na pierwszy rzut oka, stan prawny nieruchomości wydaje się nie budzić większych wątpliwości (deweloper, jak rozumiem, nabył prawo od właścicieli, których status został potwierdzony przez sąd w postanowieniu stwierdzającym zasiedzenie), to jednak styl prowadzonego tam sporu nie pozwala na pozostanie obojętnym.

Nie mogę się powstrzymać, by nie przyznać, że w przedstawionej w reportażu awanturze stoję po stronie właściciela.

A jakie jest Twoje zdanie?

Warto posłuchać. Zainteresowanych zapraszam na stronę radiowej Trójki.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 880 68 39 20e-mail: wsowinski@gmail.com

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Monika 19 stycznia, 2017 o 09:40

Bardzo ciekawy reportaż. Szkoda tylko, że skupia się na tej „okupacji działek” i na tych „okupantach”, a niewiele wiadomo o tym, jak wygląda sytuacja od strony prawnej.
A mi się cała ta wojna z deweloperem i bohaterska obrona działek kojarzy z filmem „Sami swoi” i hasłem: „Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.”

Odpowiedz

Wojciech Sowiński 27 stycznia, 2017 o 21:31

Reportaż rzeczywiście ciekawy, choć właśnie jednostronny. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Prawo budowlane i nieruchomości 14 lutego, 2017 o 12:48

Dziękuje za linka do audycji, bo sam bym do niej na pewno nie trafił ;]

Odpowiedz

Wojciech Sowiński 15 lutego, 2017 o 21:26

Ja zawsze, wszędzie i wszystkim polecam radiową Trójkę. Uzależnia 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wsowinski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: