Nie zapomnij o 1%

Wojciech Sowiński12 kwietnia 2017Komentarze (0)

Dziś z uwagi na trwający sezon rozliczania PIT krótki wpis spoza branży nieruchomości.

Jeśli jesteś osobą objętą obowiązkiem PIT, w jednej z ostatnich rubryk corocznie składanego przez Ciebie do Urzędu Skarbowego formularza, masz prawo przekazać 1% Twojego podatku na jedną z tzw. organizacji pożytku publicznego.

Oznacza to, że Państwo w tym niewielkim stopniu oddało Ci trochę Twojej wolności.

Wystarczy tak niewiele, byś mógł sam się nią posłużyć.

Jeśli zatem jeszcze tego nie zrobiłeś, to wypełniając PIT nie zapomnij o zadysponowaniu 1%.

To taki Twój mały, ale naprawdę rozsądny prztyczek w nos, dla tego specyficznego towarzystwa, które od dawna zajmuje się głównie swymi własnymi problemami, przy okazji utrzymuje w mocy tak przyszłościowe formy prawne jak np. użytkowanie wieczyste, ogranicza swobodę obrotu gruntami rolnymi albo proponuje program budowy mieszkań na wynajem „za połowę rynkowego czynszu”.

Twoje pieniądze dla polityków albo dla organizacji pozarządowych – wybór należy do Ciebie. Bez względu na to jaki masz światopogląd, to na pewno znajdziesz jakąś odpowiadającą właśnie Tobie organizację.

Ja już rozliczyłem PIT i swój 1% przekazałem na działającą na bydgoskim Fordonie w wielu różnych dziedzinach kultury oraz wsparcia potrzebujących Fundację Wiatrak.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 880 68 39 20e-mail: wsowinski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wsowinski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: