Co zrobić gdy „w spadku” dostaniesz hipotekę?

Wojciech Sowiński24 kwietnia 20172 komentarze

Jeśli śledzisz mój profil w serwisie Facebook, to pewnie zwróciłeś uwagę na wspomniany ostatnio przeze mnie intrygujący wpis adwokat Katarzyny Skowrońskiej z Wrocławia o dziedziczeniu nieruchomości.

Szczególną uwagę, pani adwokat i jej rozmówca poświęcili hipotece obciążającej nieruchomość wchodzącą w skład spadku.

Teraz mogę już zdradzić, na czym polegała cała intryga i…

… zaprosić Cię na bloga pani Katarzyny do przeczytania wpisu pt. Odziedziczyliśmy nieruchomość obciążoną hipoteką. Znajdziesz tam wywiad… ze mną.

Nieskromnie powiem, że nigdy nie ująłbym tych problemów lepiej niż w tym wpisie. 🙂

Przy okazji, polecam Ci zaglądanie na blog-spadkowy.pl, zwłaszcza jeśli szukasz rzetelnych informacji o testamencie, zachowku albo wydziedziczeniu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 880 68 39 20e-mail: wsowinski@gmail.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kasia Wolska 29 kwietnia, 2017 o 10:56

w kancelarii w której odbywałam staż była taka sprawa, było to w ten sposób że rodzice wzięli kredyt hipoteczny dla jednego z synów, po ich śmierci analogicznie „spadek” przeszedł na obu, oczywiście w rodzinie kłótnia, bo jest i kredyt i dom. Jak tak czasami patrzę na te sprawy, to myślę sobie w duchu że takie rzeczy to powinny być ustalane w rodzinach już za życia.

Odpowiedz

Wojciech Sowiński 29 kwietnia, 2017 o 21:46

W pełni się z Panią zgadzam, pani Kasiu.
Porządne, tj. przejrzyste ustalenie zarówno wszelkich skutków takich zdarzeń, jak Pani opisuje, a także rozsądne planowanie spadkowe, powinno być społecznym standardem. Niestety, na razie tylko ułamek ludzi ma tego świadomość.
Pozdrawiam i zapraszam do subskrypcji bloga.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Sowiński z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem wsowinski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: